Українські віночки – красивий аксесуар і оберіг

         Вінки у багатьох націй – це прикраса для дівчат та жінок, яка виготовляється з квітів – живих чи штучних, а також різних кольорових деталей: пір’я, намистин, блискіток. Український віночок прикрашав голову нареченої під час весільних обрядів та деяких інших свят. В наш час він є не тільки частиною певних ритуалів, але й стильним жіночим аксесуаром, популярність якого росте з кожним днем.

        В гардеробі кожної дівчини є хоча б один віночок. Він ідеально гармонує з вишитою сорочкою, сукнею чи звичайними джинсами. Вінок український підкреслює природну красу власниці, надає рисам її обличчя ніжності, витонченості та водночас впевненості. В давні часи люди вважали, що вінки здатні захистити дівчат від лихих поглядів та інших напастей. Народ вірив, що ця прикраса наділена магічною силою. Віночки захищали здоров’я власниць: варто було лише правильно підібрати квіти.

        Тобто, українські віночки з плином часу ввібрали в себе багато символіки та вірувань. Їм характерне різноманіття кольорів та стилів: кожна дівчина може помістити у прикрасу щось особливе та своє.

Символіка квітів та стрічок

        Квіти для українського віночка використовувались різні. Одна прикраса могла бути створена навіть з 12 різних видів. Кожна квітка не тільки додавала віночку барв – за нею стояв певний символ. Троянда – символ кохання, лілія – цноти, мальва – краси, безсмертник – здоров’я, волошка – простоти, півонія – довголіття, калина – краси та дівочої вроди, ромашка – ніжності, миру, любові.

        Квіти українського віночка були не єдиною складовою прикраси. Щоб аксесуар був яскравий та особливий, в нього вплітали кольорові стрічки. Кожен відтінок аналогічно наділявся певним символічним змістом. Світло-коричневі стрічки символізували землю-годувальницю. Жовтий колір з давніх часів є символом сонця – енергії, яка дає життя усьому на землі. Зелені стрічки символізували матінку природу, її силу та енергію. За блакитним та синім кольором стоять небо та вода.

        Жовтогарячі та помаранчеві стрічки символізували хліб, фіолетові – розум. Малиновий колір позначав щирість, а рожевий багатство. Стрічки білого кольору здавна наділені символікою чистоти та невинності. Кожна дівчина могла вкласти у свій віночок бажання, мрії, особливості характеру, а інші могли це прочитати, оскільки символіка кольорів була відома кожному.

Способи плетіння віночків

        Перед тим, як плести вінок, потрібно визначитись з його видом. Їх існує доволі багато. В літній час популярністю користуються вінки з живих квітів – їх можна назбирати в полі чи в саду. Така прикраса не може бути не поміченою на голові у власниці. Підбирайте квіти самостійно – поєднуйте їх, доповнюйте віночок стрічками.

        Необхідно подбати й про міцність аксесуару. В основному, живі квіти кріпляться за свої стебла: стебло однієї квітки обгортає стебло іншої. Коли довжина віночка задовільна – його можна зміцнити та з’єднати нитками. Також в основу прикраси можна помістити металеву чи дерев’яну конструкцію. Такий віночок буде міцніший. Живі квіти вплітають на Івана Купала, після чого опускають вінки на воду, а ті направляються в пошуках щасті та долі дівчини. В давнину вірили, що хлопець, який спіймає вінок, і стане її чоловіком.

        Прикраси з живих квітів мають один мінус – вони одноразові. Засушений віночок може слугувати аксесуаром для дома, але на голові його вигляд не буде привабливим. Чудовою альтернативою таким вінкам стали віночки зі штучних квітів. Не дивлячись на те, що такими прикрасами переповнені магазини коштовностей, їх можна виготовити  своїми руками.

        Елементи декору можна придбати  у спеціальних крамницях. А коли ви самостійно обиратимете, які квіти будуть у вашому віночку – ви будете впевнені у його неповторності та унікальності. Основою таких прикрас для голови та волосся є звичайний обруч з металу. Розмір, вид та кольори квітів залежать від вашого смаку та відчуттів. В такі віночки можна додати камінчиків, намистин, кольорових ягідок. Вони будуть гармонійно поєднуватись з квітами.

        Ніжки штучних квіточок – металеві. Їх необхідно просто обмотати навколо обруча і зафіксувати положення. У такій послідовності прикріпляються всі квіти та інші елементи декору. Щоб захистити голову від подряпин – металеві дротики приховуються за стрічкою. Український віночок стане вашою привабливістю, природністю та оригінальністю.

You may also like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *