День незалежності України: святкування в 2017 році, історія, традиції

Напевно, кожен українець знає, що 24 серпня – День незалежності України. Це свято віддзеркалює одвічне прагнення українського народу до єдності, суверенності та самостійності. Щороку святкування чергової річниці народження нашої держави дивує громадян та гостей країни цікавими нововведеннями.

Вихідні святкові дні 2017

Офіційне підтвердження державності відзначається в усіх куточках країни, від Закарпаття до Донбасу, від півночі Чернігівської області до Криму. Цей день став державним святом, прийнятий вихідним на законодавчому рівні.

У 2017 році святкова подія припадає на четвер, і Кабмін вирішив продовжити людям відпочинок ще трохи. Опубліковано спеціальне розпорядження, згідно з яким 25 число теж буде неробочим. Тож українці відпочиватимуть від 24 серпня по 27 включно.

Ще одна приємність – переддень річниці проголошення незалежності в деяких установах і закладах буде скорочено робочий час. Однак один вихідний доведеться відпрацювати 19 серпня, коли православні вірники святкуватимуть яблучний Спас.

Як українці святкують День незалежності України

З нагоди Дня здобуття суверенітету на всій території держави відбуваються святкові заходи. Традиційно проводиться парад військ та військової техніки в Києві. У 2016 році в парадному дійстві взяли участь герої АТО, яким Президент вручив нагороди та бойові прапори.

Парад – не єдиний захід, присвячений здобуттю суверенітету нашою державою. День незалежності України 2016 року знаменувався розгортанням найбільшого в світі українського прапора з квітів у національному музеї народної архітектури. Молодь влаштовувала патріотичні флешмоби в обласних центрах, а столиця відсвяткувала гучним музичним фестивалем. Святкові заходи не оминули й Донбас, де українські військові по-своєму відзначили цю подію.

Кожен рік вносить свої корективи у програму святкування. Проте патріотичні пісні стали обов’язковим атрибутом урочистого гуляння. Останнім часом збільшилася кількість присвячених святу творів, і пересічний українець пише вірша для Батьківщини з таким же запалом, як видатний поет. Хорошою традицією стало дарувати вітальні листівки з Днем незалежності України, оформлені в національному чи патріотичному стилі.

План святкувань 2017

Ще в травні набув чинності указ Президента, згідно з яким спеціальний комітет повинен підготувати урочистості, заплановані на День незалежності. Відомо, що відзначення 26-ї річниці державного суверенітету розпочнеться 23 серпня. В День прапора буде проведено церемонію підняття українського стяга в багатьох містах. Ініціативу традиційно підтримають і закордонні дипломатичні установи, з поваги до державної символіки України.

Ранок 24 серпня розпочнеться з урочистого військового параду на Хрещатику та головній площі країни, за участі:

  • підрозділів ЗСУ
  • представників ВСУ
  • одиниць української бойової техніки

У всіх обласних і районних центрах, та інших населених пунктах буде проведено церемоніальні заходи, до яких приєднаються депутати Верховної Ради України, представники органів центральної та місцевої влади, учасники АТО та пересічні громадяни. Планується покладання квітів до пам’ятників героям, які віддали свої життя за мрії української сім’ї про єдність, свободу, справедливість і світле майбутнє.

Святкування не стихатиме до вечора, і продовжиться освітніми заходами, присвяченими історії свята та української держави. На численних концертах співаки та популярні гурти представлять свої пісні до Дня незалежності України. Великі видавництва, майстри й умільці готують нові листівки для привітання українців в усьому світі.

День незалежності України. Історія виникнення державного свята

Всі знають, коли святкують народження суверенної української держави, та не всім відомо, що так було не завжди. Спочатку датою торжества обрали 16 липня, саме в цей день відбулося прийняття Декларації про державний суверенітет України. Такий документ підписали депутати Верховної Ради УРСР у 1990 році. Влітку 1991 відбулися перші святкування, але подальші події призвели до змін.

Акт проголошення незалежності від 24 серпня було підтверджено більшістю голосів на грудневому всеукраїнському референдумі. Новини від 20 лютого 1992 року повідомляють, що саме це привело до остаточно визначення святкової дати депутатами першого скликання. Літо 1992 стало першим, коли День незалежності України було відзначено в серпні. З того часу весь український народ традиційно влаштовує гуляння 24 серпня.

Наступним визначним святом державного рівня став День Конституції, прийнятої в 1996 році. Він відзначається не так пишно, як офіційне набуття країною державного суверенітету, але має велике значення для українців. Головну збірку законів України вшановують 27 липня державними заходами та вихідним.

 

You may also like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *