Буковинська вишиванка – квіткові мотиви

Одним з найбільш красивих та яскравих видів українських вишиванок є різновид, популярний на Буковині. У цьому регіоні майстрині виготовляли барвисті вироби, використовуючи для вишивання нитки різноманітних кольорів.

Як виглядають буковинські вишиванки?

Жителі регіону підходили до виготовлення сорочок з особливою ретельністю, передаючи традиції цієї майстерності своїм дітям чи онукам. Раніше в якості матеріалу використовували льняні або конопляні нитки, які фарбували натуральними барвниками в різні кольори. Найпоширеніші кольори – синій, червоний, вишневий, темно-зелений.

Одяг розшивали геометричними візерунками, виконаними у вигляді рослинних, весняних мотивів. Через велику кількість кольорів така вишиванка в народі отримала назву «ляпанка». Окрім квітів й листя зустрічалися інші орнаменти – птиці, крилаті коні, «берегині».

Найкрасивіші і дорогі вишиванки обробляли золотими або срібними нитками. Деякі моделі повністю вишивалися бісером, тому їх вага інколи досягала 10 кг. Такі вироби були доступні тільки заможним сім’ям. Тому, що бісер у ті часи провозили з інших країн і коштував він дуже дорого.

Буковинська вишивка: особливості

  • Повсякденним жіночим одягом була хлоп’янка, яка мала простий крій, вузькі вишиті смужки в основі рукава та по його краю.
  • Святковий варіант прикрашався на плечах, по всій довжині рукава, зліва й праворуч на грудях, спині, з боків.
  • Сорочки гуцулів та русинів відрізнялися своїми індивідуальними особливостями.

У кожному регіоні були поширені власні візерунки. Виконувалися вони різними техніками – хрестиком, гладдю, крученим швом, низинкою. Робили сорочки чоловічі, жіночі, дитячі.

Схеми бісером – заготовка

Сьогодні кожна рукодільниця може спробувати самостійно прикрасити сорочку чи сукню. Для цього потрібно тільки знайти в інтернеті схему, інструкцію до неї і підібрати відповідні міцні нитки. Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах, можете купити спеціальну заготовку з нанесеним візерунком і набір кольорових ниток або бісеру. Виготовити таку сучасну вишивку дуже легко, з цим впорається навіть новачок. Наряд, прикрашений своїми руками, займе особливе місце у вашому гардеробі.

You may also like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *